UA-152893375-1
Menu
Your Cart
20% OFF on all products Shop now

Binek Araçlar RSS Besleme Metni

02 Aug TURBO NEDİR? NASIL ÇALIŞIR?
admin 0 51
Motoru tekerden basınçlı egzoz gazları dahilinde türbin çarkına yönlendirilir. Türbin çarkının dönmeye başlaması ile türbin çarkına bağlı olan miller döner. Kompresör çarkı da dönmeye başlaması ile yüksek devirlerde dönen kompresör çarkı havayı basınçlı bir şekilde silindirin içerisine aktarır. Silindirin içerisine basınçlı bir içeriye dolan fazla ..
02 Aug ABS BEYİN KONTROLÜ
admin 0 107
Tüm dünya üzerinde en çok gelişim gösteren sektörlerin başında sanayi ve teknoloji gelmektedir. Bu iki sektörün ortak üretim alanlarından biri olan otomotiv sektörü de bu yönde büyük gelişmeler kaydetti ve kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaya başladı. Özellikle de otomobillere yeni modeller üzerinden entegre edilen bazı özellikler, büyük bir..
02 Aug OBD Nedir? OBD Açılımı Nedir?
admin 0 227
OBD Nedir?.  1970 yılında Çevre Koruma Ajansı (EPA)’nın kurulmasının ardından yapılan kongrede temiz hava yasası devreye girmiştir. Yasanın devreye girmesi ile araçlarda emisyon ve çevre kirliliğini minimuma düşürmek için araçlarda Elektronik kontrol ünitesi ECU (Electronic Control Unit) ve sensörler kullanılmaya başlandı. OBD kullanılmaya başlandı..
26 Jul ESP NEDİR?
admin 0 11
ESP Nedir? tüm detayları ile içeriğimizde bulabilirsiniz.Otomobillerin güvenli bir şekilde seyir etmesi için geliştirilmiş teknolojiye ESP denir.Motorlu taşıtların ABS ve ARS sistemlerini içerisinde bulunan fren sistemiyle orantılı bir şekilde geliştirilmiş teknolojidir. ESP teknolojinin ve inovasyonun gelişmesi ile beraberinde otomobil içerisindek..
15 Sep HİBRİT MOTOR TEKNOLOJİSİ NEDİR VE NASIL ÇALIŞIR
admin 9 13545
Hibrit teknolojisi günümüzde oldukça ilgi duyulan bir otomobil teknolojisidir. Fosil yakıtların hızla azalması ve yeni kaynak araştırmaların kullanımı bizleri meraklandırmaktadır. Alternatif enerjilerden elde edilen verimlilik düşük olduğundan dolayı hibrit teknolojisi harika bir mimari ye sahiptir. Hibrit motoru da benzin kullanmaktadır tabi ki be..
15 Sep TORK NEDİR ?
admin 3 7933
Günümüzde en çok gelişim gösteren sanayi sektörlerinden biri de otomobil sektörü olarak karşımıza çıkmaktadır. Otomobil deyince akla gelen ilk kıstaslardan biri de güç ve hız performans bileşimi olarak biliniyor. Bu ölçüyü yapabilmek için de bazı özel otomobil parçalarından ya da güç sağlayıcılarından yararlanılmaktadır. Bunlardan biri de tork olar..
15 Sep Ariza Tespiti Nedir ? Nasıl Yapılır ?
admin 2 9789
Otomobil sektörü, tüm dünya üzerinde en çok gelişim gösteren ve içerisinde sürekli olarak yeniliklerin oluştuğu bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sektör dahilinde meydana gelen gelişmeler neticesinde de birçok farklı kolaylık, kullanıcılar ile buluşmaktadır. Özellikle de araba alım satım konularında sağlanan gelişmeler sayesinde alıcıları..
15 Sep ARAÇ BEYNİ NEDİR? (ECU-ECM)
admin 1 5364
Otomobiller, günümüzde son derece gelişmiş bir teknoloji yapısı eşliğinde üretilmekte ve bu yönde de kullanıcılara ulaştırılmaktadır. Söz konusu otomobillerin üretimi esnasında dikkate alınan en önemli konulardan biri de frenleme sistemi ve motor kontrolü olarak bilinmektedir. Bu bağlamda meydana gelen teknolojik gelişmeler sayesinde son derece gel..
15 Sep TDI CDTI VE HDI MOTORLAR VE ÖZELLİKLERİ
admin 2 7553
TDI, CDTI ve HDI teknolojisi içerisinde yer alan motorların yeni nesil otomobillerde barındırılan dizel motor teknolojilerine verilen addır. TDI motor teknolojisi Audi ve Volkswagen markalarının bireysel ve ticari otomobiller arasında kullanılan motor teknolojisidir. TDI motor teknolojisi uzun kilometre kullanımı ve düşük yakıt tüketimi yüksek perf..
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)
Notification Module
This is the sticky Notification module. You can use it for any sticky messages such as cookie notices or special promotions, etc.